loga

Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Szczecinie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Centrum Wsparcia - Klub AISZ TWP OR w Szczecinie” w ramach działania: 7.2 RPO WZ 2014-2020 Wsparcie dla tworzenia podmiotów integracji społecznej oraz podmiotów działających na rzecz aktywizacji społeczno-zawodowej.

Termin realizacji projektu: 02 stycznia 2020 r. - 31 sierpnia 2022 r.

Dofinansowanie projektu ze środków UE: 1.144.764,00 PLN

Rekrutacja do projektu jest ciągła, począwszy od stycznia 2020 r. (ilość miejsc ograniczona)

Biuro projektu: Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Szczecinie, ul. Potulicka 16, 70-234 Szczecin.

Kontakt: tel. (91) 44 80 021 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby z terenu województwa zachodniopomorskiego:

• które opuściły w przeszłości zakład karny i areszt śledczy (wymóg konieczny!), zagrożone ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym, w tym osoby z niepełnosprawnością,
  • powyżej 18 roku życia (zarówno kobiety jak i mężczyżni).

Liczba miejsc: 100.

Udział w projekcie jest bezpłatny – to my płacimy Tobie!

W ramach projektu proponujemy:

1. Doradztwo zawodowe
  2. Indywidualna terapia psychologiczna
  3. Terapia rodzinna
  4. Poradnictwo prawne
  5. Integracyjne wyjścia do teatru, filharmonii, opery, kina itp.
  6. Terapia rozwoju osobistego wraz z profilaktyką uzależnień
  7. Warsztaty aktywizacji zawodowej
  8. Kwalifikacyjne KURSY zawodowe wraz z egzaminem np. spawacz, elektryk, prawo jazdy i inne.
  9. Pośrednictwo pracy

Uczestnicy otrzymują:

• zwrot kosztów dojazdu,
  • poczęstunek,
  • stypendium FINANSOWE za udział w szkoleniach,
  • odzież ochronną na szkolenia,
  • ubezpieczenie NNW,
  • podręczniki oraz materiały szkoleniowe.

Dla uczestników dojeżdżających spoza Szczecina – zapewniamy zakwaterowanie na czas szkolenia.

Zapytania ofertowe:

1. Zorganizowanie i przeprowadzenie doradztwa zawodowego podczas rekrutacji oraz doradztwa zawodowego - opracowanie ścieżki reintegracji dla 100 osób dorosłych, powyżej 18 roku życia.
  2. Zorganizowanie i przeprowadzenie spotkań z terapeutą podczas rekrutacji oraz spotkań z terapeutą w zakresie opracowania ścieżki reintegracji dla 100 osób dorosłych, powyżej 18 roku życia

3

Projekt promuje zasadę równości szans kobiet i mężczyzn w tym niedyskryminacji dla osób z niepełnosprawnością.

Wykaz form wsparcia dla uczestników projektu