Skuteczna komunikacja i profesjonalne kreowanie wizerunku

Termin: Od 10.05.2019 do 12.05.2019
Kategorie: Rozwój osobisty

Jeśli Twoja praca wymaga kontaktów z innymi ludźmi, bez względu na to, czy reprezentujesz interesy własne czy firmy, Twój wizerunek ma ogromne znaczenie. Jeśli dodatkowo występujesz publicznie, współpracujesz z mediami i udzielasz wywiadów, to te warsztaty są stworzone dla Ciebie!

Na warsztatach pomożemy Ci wykorzystać Twoje naturalne atuty w skutecznej komunikacji z mediami i otoczeniem, pokażemy sposoby budowania wizerunku firmy w Twoim otoczeniu prywatnym i zawodowym, powiemy Ci jak zrobić dobre „pierwsze wrażenie”, wskażemy Ci Twoje mocne strony i umiejętność ich lepszego wykorzystania, a przede wszystkim nauczymy Cię budowania właściwego wizerunku siebie i firmy oraz skutecznej komunikacji z otoczeniem. Na warsztatach będzie okazja przećwiczyć swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów.

Na warsztaty zapraszamy osoby, dla których sposób prezencji, prowadzenia wystąpień publicznych, prowadzenia publicznych dyskusji, występowania w mediach jest kluczowy dla rozwoju kariery.  Warsztaty w szczególności przeznaczone są dla przedstawicieli biznesu, działaczy organizacji publicznych, radnych i urzędników administracji samorządowej oraz państwowejoraz osoby planujące ubiegać się w przyszłości o mandaty radnych czy posłów, osób odpowiedzialnych za wizerunek instytucji

Dzień 1

1. Współpraca z mediami:
    1. Czym są media? – rynek mediów w Polsce
    2. Metody skutecznego dotarcia do mediów
    3. Jak rozmawiać z mediami/dziennikarzem?
    4. Techniki odpowiedzi na trudne pytania.
    5. Jak stworzyć skuteczny przekaz medialny.
    6. Zasady prowadzenia konferencji prasowej
    7. Najczęściej popełniane błędy w kontaktach medialnych
  2. Prezentacje i wystąpienia publiczne:
    1. Jak stworzyć ciekawą prezentację
    2. Jak przygotować się do wystąpienia
    3. Jak zapanować nad głosem
    4. Jak zapanować nad emocjami
    5. Jak mówić do dużej liczby osób
    6. Jak utrzymać zainteresowanie odbiorcy
    7. Głos i mowa ciała w wystąpieniach publicznych
    8. Najczęściej spotykane błędy językowe

Dzień 2

1. Dobra komunikacja kluczem do sukcesu:
    1. Komunikacja werbalna – jak mówić aby być zrozumianym?
    2. Komunikacja niewerbalna – kiedy mowa ciała nie idzie w parze ze słowami;
    3. Jak Cię widzą, tak Cię piszą – dress code;
    4. Autoprezentacja – czyli co mówi Twoja postawa i zachowanie?;
    5. Komunikacja werbalna i niewerbalna – analiza wystąpień osób publicznych po względem harmonijności przekazów werbalnych z niewerbalnymi.
  2. Wystąpienia przed kamerą – co jest moim atutem a nad czym muszę popracować?
  3. Poprawność i kultura języka polskiego.

Dzień 3

1. Public Relation:
    1. PR wewnętrzny – sposoby budowania wizerunku firmy w oczach pracowników
    2. PR zewnętrzny - sposoby kształtowania wizerunku firmy i relacji z otoczeniem
    3. E-PR – znaczenie internetu i social media w komunikacji z otoczeniem
  2. Komunikacja kryzysowa:
    1. Zasady komunikacji z otoczeniem w sytuacji kryzysowej
    2. Rola i zadania rzecznika prasowego.
    3. Metody komunikacji kryzysowej – wewnętrzna i zewnętrzna
    4. 3. Przedstawienie i omówienie prezentacja przygotowanych prezentacji przez uczestników

ramach pakietu szkoleniowego oferujemy:

- profesjonalne i autorskie materiały szkoleniowe,

- certyfikat zgodny z MEN,

- przerwy kawowe i lunch.

20 godzin dydaktycznych, 10.05.2019 (piątek) w godz. 16:30-20:30, 11.05.2019 (sobota) w godz. 09:00-17:30, 12.05.2019(niedziela) w godz. 09:00-17:00

Dział Szkoleń