Zamówienia publiczne dla Wykonawców z uwzględnieniem elektronizacji w 2018 r.

Kategorie: Prawo

Szkolenie ma na celu zapoznanie uczestnika z aktualnymi przepisami w zakresie zamówień publicznych oraz pozwoli uczestnikom na zdobycie praktycznych umiejętności niezbędnych do właściwego i bezbłędnego sporządzania ofert przetargowych przez Wykonawców. Celem szkolenia będzie również zapoznanie uczestników ze zmianami w funkcjonowaniu rynku zamówień publicznych, w związku z obowiązkiem pełnej elektronizacji zamówień publicznych, która nastąpi 18.10.2018

Szkolenie będzie prowadzone w formie warsztatowej w oparciu o znowelizowaną ustawę Prawo zamówień publicznych, akty wykonawcze, najnowsze orzecznictwo, opinie prawne UZP oraz liczne przykłady błędów z wyników kontroli.

Specjaliści zamówień publicznych, pracownicy wydziałów zamówień publicznych w jednostkach samorządu terytorialnego i administracji rządowej, członkowie komisji przetargowych, przedsiębiorcy, przedstawiciele firm będący wykonawcami oraz wszystkie osoby zainteresowane aktualizacją wiedzy w zakresie zamówień publicznych.

1. Przygotowanie oferty.
  2. Wstępne oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw wykluczenia – postępowania krajowe vs. postępowania unijne.
  3. Jednolity Europejski Dokument Zamówienia – co to jest i czemu ma służyć.
  4. Jak edytować JEDZ z dokumentu w formacie xml. stworzonego przez zamawiającego.
  5. Jak prawidłowo wypełnić JEDZ.
  6. Jak wypełnić JEDZ w konsorcjum – punkt po punkcie.
  7. Korzystanie z potencjału podmiotów trzecich, skorzystanie z podwykonawców.
  8. Jak uzupełniać niekompletnie złożony JEDZ.
  9. Co to jest alfa i kiedy ją zaznaczyć.
  10. Jak i kiedy złożyć oświadczenie wstępne w postępowaniach jednostopniowych i dwustopniowych.
  11. Elektronizacja zamówień publicznych.

8 godzin dydaktycznych, 2x4h w godzinach 16:30-19:30

350,00 złotych