Współczesna turystyka miejska

Kategorie: Kursy turystyczne

SEGMENT I:

Temat zajęć:
Kultura i sztuka miasta – instytucje naukowe i kulturalne, uczelnie wyższe.
Cele edukacyjne:
Jak najlepsze przygotowanie uczestników szkolenia na przewodników miejskich z omawianego tematu do pozytywnego  przyswojenia tematu, a także  wykorzystywanie podanej wiedzy w praktycznej pracy jako przewodnik.
Treści będące tematem szkolenia:
Poznanie charakteru turystycznego miasta i regionu. Omówienie instytucji naukowych i kulturalnych oraz wyższych uczelni w mieście Szczecin.

Szczegółowy przebieg zajęć:

• omówienie szkolnictwa, prezentacja listy instytucji naukowych w Szczecinie,
  • prezentacja spisu instytucji kulturalnych w Szczecinie,
  • prezentacja listy uczelni wyższych w Szczecinie,
  • zlokalizowanie na mapie omawianych instytucji naukowych i kulturalnych oraz uczelni wyższych w Szczecinie,

Czas trwania: 4 godziny

SEGMENT II:

Temat zajęć:
Miasto współczesne – ważniejsze obiekty użyteczności publicznej.

Treści będące tematem szkolenia:
Przybliżenie najważniejszych obiektów użyteczności publicznej w mieście Szczecin.
Szczegółowy przebieg zajęć:

• wprowadzenie do tematu – prezentacji miasta jako żywego organizmu miejskiego,
  • prezentacja listy obiektów użyteczności publicznej.
  • współczesna architektura i budownictwo,
  • urządzenia socjalne i służba zdrowia,
  • omówienie przeznaczenia oraz lokalizacji obiektów użyteczności publicznej,
  • wycieczka terenowa po mieście – zwiedzanie Zamku Książąt Pomorskich,

4 godziny

SEGMENT III:

Temat zajęć:
Geografia turystyczna miasta i regionu – miejscowości i obiekty o znaczeniu historycznym i turystycznym.
Cele edukacyjne:
Jak najlepsze przygotowanie uczestników szkolenia na przewodników miejskich z omawianego tematu do pozytywnego przyswojenia tematu, a także  wykorzystywanie podanej wiedzy w praktycznej pracy jako przewodnik.
Treści będące tematem szkolenia:
Poznanie charakteru turystycznego miasta i regionu. Przybliżenie najważniejszych miejscowości i obiektów o znaczeniu historycznym oraz turystycznym w najbliższej okolicy miasta Szczecin.

• warianty zaprezentowania miasta Szczecina,
  • szlaki tematyczne po mieście,
  • przedstawienie miejsc godnych zaprezentowania w najbliższej okolicy miasta Szczecin (Kliniska, Goleniów, Grzędzice, Morzyczyn, Kołbacz, Kobylanka, Gryfino, Police, Stolec, Nowe Warpno, Trzebież)
  • omówienie proponowanych sposobów na zaprezentowanie miasta Szczecin z podaniem praktycznych tras po mieście,