Grafika komputerowa

Kategorie: Kursy komputerowe

OPIS:

Kompletny kurs, dzięki któremu kursant zostanie profesjonalnie przygotowany do pracy w programach graficznych: CorelDRAW, Adobe Photoshop i Adobe Indesign. Zdobędzie wiedzę na temat zastosowania elementów grafiki rastrowej oraz wektorowej, będą w stanie samodzielnie przygotowywać ulotki, foldery, logo, zdjęcia pod punkty fotograficzne, projektować banery reklamowe na strony WWW, projektować layouty stron WWW i prezentacji ekranowych.

Dla każdej osoby chcącej podjąć pracę w zawodzie grafika, web-designera, operatora DTP, fotografa. Kurs przydatny jest również dla osób zatrudnionych w agencjach reklamowych na stanowiskach związanych ze współpracą z grafikami. Zapraszamy również pasjonatów social mediów, w których prym wiodą kolorowe śmieszne ilustracje, zabawnie i profesjonalnie przerobione zdjęcia.

I. ADOBE PHOTOSHOP

1. Podstawy obsługi programu Adobe Photoshop (budowa programu).
  2. Konfiguracja (ustawienie preferencji) programu.
  3. Praca z warstwami. Tryby przenikania warstw.
  4. Korekta obrazu.
  5. Selekcja i maskowanie.
  6. Tworzenie i edycja ścieżek.
  7. Wykorzystanie filtrów w realizacji obrazu.
  8. Tworzenie własnych pędzli, motywów wypełnienia, kształtów.
  9. Automatyzowanie wykonywanych operacji.
  10. Wykorzystanie narzędzi wspomagających realizację witryny Internetowej:
  11. Realizacja prac praktycznych.

II. CORELDRAW z elementami DTP

1. Wprowadzenie do programu CORELDRAW.
  2. Narzędzia rysunkowe programu CORELDRAW.
  3. Wyrównywanie, modyfikowanie i rozkład obiektów wektorowych.
  4. Zastosowanie narzędzi kształtu przy formowaniu obiektów wektorowych.
  5. Narzędzia edycyjne programu CORELDRAW.
  6. Praca z tekstem.
  7. Efekty specjalne.
  8. Praca z obrazem rastrowym.
  9. Techniki drukarskie.
  10. Projektowanie oraz przygotowanie materiałów do druku (offsetowego, cyfrowego, wielkoformatowego, sitodruku, tampodruku.

III. Adobe InDesign

1. Interfejs oraz narzędzia programu Adobe InDesign
  2. Pojęcia typograficzno-poligraficzne
  3. Typografia i prawidłowe rozmieszczanie treści i grafiki
  4. Prawidłowy skład tekstu
  5. Zarządzanie kolorem
  6. Generowanie pracy do pliku PDF oraz ustawień znaków drukarskich
  7. Samodzielny skład komputerowy czasopisma prasowego

60 godzin dydaktycznych, w trybie popołudniowym w dni robocze 19.II, 21.II, 26.II, 28.II, 05.III, 07.III, 12.III, 14.III, 19.III, 21.III, 26.III, 28.III  w godz. 16:45-20:30, 12x5h

WAŻNE INFORMACJE:

Od uczestnika wymagana jest podstawowa obsługa komputera, zwłaszcza sprawne posługiwanie się myszą i klawiaturą. Poprawne rozróżnianie kolorów.

Zajęcia odbywają się w laboratorium komputerowym na stanowiskach dwumonitorowych.

Podstawa prawna: Rozporządzenie ministra edukacji narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2017 poz. 1632)

Dział Szkoleń