Microsoft Excel (arkusze kalkulacyjne)

Termin: Od 26.02.2019 do 07.03.2019
Kategorie: Kursy komputerowe

OPIS:

Przekazanie niezbędnej wiedzy do wykorzystania arkusza kalkulacyjnego (Microsoft Excel) w przygotowywaniu zestawień liczbowych, wykonywania na nich obliczeń oraz przedstawianie wyników w postaci wykresów. Swobodne korzystanie z wbudowanych funkcji matematycznych, statystycznych, itp. oraz tworzenie formuł ma pozwolić słuchaczom na opracowywanie różnorodnych prognoz, sprawozdań i raportów finansowych, itp.

Szkolenie przygotowuje do egzaminu ECDL moduł B4.

Kurs przeznaczony dla osób wykorzystujących w swojej pracy komputer, które chcą nauczyć się od podstaw obsługi i efektywnego wykorzystywania programu MS Excel w pracy lub w domu.

1. Użycie aplikacji (praca z arkuszami kalkulacyjnymi, udoskonalanie jakości i wydajności pracy)
  2. Tworzenie dokumentu (wprowadzanie, zaznaczanie danych, edycja, sortowanie, kopiowanie, przesuwanie, usuwanie)
  3. Zarządzanie arkuszami (wiersze i kolumny, arkusze)
  4. Reguły i funkcje (reguły arytmetyczne, funkcje)
  5. Formatowanie (liczby/daty, zawartości komórek, formatowanie tabeli)
  6. Wykresy (tworzenie wykresów, edycja wykresów)
  7. Formatowanie arkusza (ustawienia, sprawdzanie i drukowanie)

16 godzin dydaktycznych, 4x4h w dniach 26.02, 28.02, 05.03, 07.03, w godz. 17:00-20:00

WAŻNE INFORMACJE:

Od uczestnika wymagana jest podstawowa obsługa komputera, zwłaszcza sprawne posługiwanie się myszą i klawiaturą.

Zajęcia odbywają się w laboratorium komputerowym.

Podstawa prawna: Rozporządzenie ministra edukacji narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2017 poz. 1632)

Dział Szkoleń