Microsoft Word (przetwarzanie tesktów)

Termin: Od 12.03.2019 do 21.03.2019
Kategorie: Kursy komputerowe

OPIS:

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które posługują się komputerem, jednak nie korzystały z programu MS Word, bądź wykorzystywały go w małym zakresie i chcą poznać jego możliwości oraz nauczyć się aktywnie wykorzystywać go w pracy lub w domu.

Szkolenie jednocześnie przygotowuje do egzaminu ECDL moduł B3.

Pracownicy biurowi, młodzież, nauczyciele, uczniowie i inne osoby, które chcą dokształcić się w zakresie przetwarzania plików tekstowych.

Celem kursu jest przekazanie słuchaczom podstawowej wiedzy na temat wykorzystania edytora tekstu (Microsoft Word) do przygotowywania dokumentów tekstowych, ich modyfikacji oraz drukowania. Uczestnicy kursu nabędą umiejętności tworzenia i formatowania tabel, dodawania elementów graficznych, wykorzystywania korespondencji seryjnej w pracy biurowej oraz wiele więcej.

1. Praca z aplikacją (praca z dokumentami, zwiększenie wydajności pracy)
  2. Tworzenie dokumentu (wprowadzanie tekstu, zaznaczanie, edycja tekstu)
  3. Formatowanie (tekst, akapity, style)
  4. Obiekty (tworzenie tabel, formatowanie tabeli, obiekty graficzne)
  5. Korespondencja seryjna (przygotowanie korespondencji seryjnej, wydruki korespondencji seryjnej)
  6. Przygotowanie wydruków (ustawienia, sprawdzenie dokumentu i drukowanie)

16 godzin dydaktycznych, 4x4h w dniach 12.03, 14.03, 19.03, 21.03, w godz. 17:00-20:00

WAŻNE INFORMACJE:

Od uczestnika wymagana jest podstawowa obsługa komputera, zwłaszcza sprawne posługiwanie się myszą i klawiaturą.

Zajęcia odbywają się w laboratorium komputerowym.

Podstawa prawna: Rozporządzenie ministra edukacji narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2017 poz. 1632)

Dział Szkoleń