Adobe Photoshop

Termin: Od 05.03.2019 do 14.03.2019
Kategorie: Kursy komputerowe

OPIS:

Praktyczny warsztat przygotowujący do pracy z programem Adobe Photoshop. Główne zagadnienia poruszane w trakcie kursu to: obróbka graficzna zdjęć, techniki edycji obrazów, wykorzystywania wielu różnych narzędzi przeznaczonych do malowania, rysowania, wykonywania retuszów.

Dla osób potrzebujących nauczyć się pełnej obsługi programu. Dla przyszłych grafików, fotografów czy marketingowców pracujących z grafiką rastrową, chcących poznać pełne możliwości programu Adobe Photoshop.

1. Podstawy obsługi programu Adobe Photoshop (budowa programu).
  2. Konfiguracja (ustawienie preferencji) programu.
  3. Praca z warstwami. Tryby przenikania warstw.
  4. Korekta obrazu.
  5. Selekcja i maskowanie.
  6. Tworzenie i edycja ścieżek.
  7. Wykorzystanie filtrów w realizacji obrazu.
  8. Tworzenie własnych pędzli, motywów wypełnienia, kształtów.
  9. Automatyzowanie wykonywanych operacji.
  10. Wykorzystanie narzędzi wspomagających realizację witryny Internetowej.
  11. Realizacja prac praktycznych.

20 godzin dydaktycznych, w trybie popołudniowym w dni robocze, 05.III, 07.III, 12.III, 14.III, w godz.  16:45-20:30,

WAŻNE INFORMACJE:

Od uczestnika wymagana jest podstawowa obsługa komputera, zwłaszcza sprawne posługiwanie się myszą i klawiaturą. Poprawne rozróżnianie kolorów.

Zajęcia odbywają się w laboratorium komputerowym na stanowiskach dwumonitorowych.

Podstawa prawna: Rozporządzenie ministra edukacji narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2017 poz. 1632)

Dział Szkoleń