Adobe InDesign

Termin: Od 19.03.2019 do 28.03.2019
Kategorie: Kursy komputerowe

OPIS:

Praktyczne szkolenie z użytkowania najpopularniejszego program do projektowania i składu publikacji. Celem szkolenia jest nabycie umiejętności samodzielnego projektowania układu graficznego oraz składu komputerowego elementów tekstowych i graficznych wielostronicowego czasopisma prasowego. Poznacie Państwo zasady korzystania z oprogramowania InDesign oraz narzędzi pozwalających na redakcję dokumentów prasowych. Ponadto zostaną omówione podstawowe pojęcia typograficzno-poligraficzne. Zapoznacie się Państwo również z zasadami prawidłowego formatowania tekstu, stosowania znaków drukarskich, korektorskich, podstawowych krojów, klasyfikacji i kontrastowania pisma, zasad stosowania odstępów, stopni pisma oraz rodzaju i grubości czcionek. Nabędziecie Państwo umiejętności samodzielnego składu komputerowego elementów tekstowych i graficznych wielostronicowego czasopisma prasowego w oparciu o zasady dobrego składu i łamania tekstu zgodnie z zasadami języka polskiego.

Dla osób potrzebujących nauczyć się pełnej obsługi programu, chcących składać publikacje, poprawnie łamać tekst, umieszczać ilustracje czy tabele. Dla osób chcących podjąć prace w wydawnictwie, redakcji czy drukarni.

1. Interfejs oraz narzędzia programu Adobe InDesign
  2. Pojęcia typograficzno-poligraficzne
  3. Typografia i prawidłowe rozmieszczanie treści i grafiki
  4. Prawidłowy skład tekstu
  5. Zarządzanie kolorem
  6. Generowanie pracy do pliku PDF oraz ustawień znaków drukarskich
  7. Samodzielny skład komputerowy czasopisma prasowego

20 godzin dydaktycznych, w trybie popołudniowym w dni robocze, 19.III, 21.III, 26.III, 28.III, w godz.  16:45-20:30,

WAŻNE INFORMACJE:

Od uczestnika wymagana jest podstawowa obsługa komputera, zwłaszcza sprawne posługiwanie się myszą i klawiaturą. Poprawne rozróżnianie kolorów.

Zajęcia odbywają się w laboratorium komputerowym na stanowiskach dwumonitorowych.

Podstawa prawna: Rozporządzenie ministra edukacji narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2017 poz. 1632)

Dział Szkoleń