Adobe Photoshop dla fotografów

Termin: Od 05.06.2019 do 06.06.2019
Kategorie: Kursy komputerowe

OPIS:

Wyostrz swoje umiejętności pracy z Photoshopem! Praktyczny warsztat przygotowujący do pracy z programem Adobe Photoshop w zakresie obróbki zdjęć. To praktyczne kompendium wiedzy dla fotoamatorów, wykorzystujących przede wszystkim technikę cyfrową. Oprócz informacji jak właściwie dobrać sprzęt fotograficzny i system komputerowy, o efektach graficznych, fotomontaży i module Camera RAW, po ćwiczenia praktyczne w zakresie obróbki fotografii.

Dla przyszłych grafików, fotografów czy marketingowców chcących poznać pełne możliwości programu Adobe Photoshop i zastosować je w codziennej pracy.

1. Co to znaczy "dobre zdjęcie"?
  2. Parametry zdjęć i formaty zapisu cyfrowych zdjęć
  3. Zarządzanie barwą dla fotoamatorów
  4. Sprzęt fotograficzny i system informatyczny
  5. Obróbka niedestruktywna
  6. Korekta podstawowych parametrów zdjęcia
  7. Efekty graficzne, korekcja obiektywu,
  8. Tworzenie zdjęć czarnobiałych, sepii,
  9. Proste fotomontaże, retusz twarzy, usuwanie niechcianych elementów ze zdjęcia,
  10. Moduł Camera RAW – cyfrowe laboratorium fotograficzne
  11. Archiwum a kopie bezpieczeństwa
  12. Warsztat pracy, czyli jak właściwie dobrać sprzęt fotograficzny i system komputerowy
  13. Katalogowanie i archiwizacja, czyli jak chronić swoje zdjęcia przed cyfrową nirwan
  14. Prace praktyczne – obróbka fotografii,

10 godzin dydaktycznych, w trybie popołudniowym w dni robocze,  5.VI, 6.VI, w godz.  16:45-20:30, 2x5h

WAŻNE INFORMACJE:

Od uczestnika wymagana jest podstawowa obsługa komputera oraz programu photoshop.

Zajęcia odbywają się w laboratorium komputerowym na stanowiskach dwumonitorowych.

Podstawa prawna: Rozporządzenie ministra edukacji narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2017 poz. 1632)

Dział Szkoleń