Trening głosu nauczyciela. Zasady emisji i higieny głosu w praktyce.

Termin: 01.12.2018

Szkolenie dla nauczycieli, którzy nie potrafią jeszcze prawidłowo operować swoim głosem. Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy z zakresu higieny pracy głosem i właściwego doboru ćwiczeń do opanowania prawidłowej techniki emisji głosu. Uczestnicy posiądą umiejętność świadomego i swobodnego posługiwania się głosem. Poznają techniki prawidłowej jego emisji, bez zbędnego obciążania aparatu mowy. Zapoznają się z zasadami higieny głosu – nauczą się jak dbać o głos, aby mówić długo nie odczuwając zmęczenia. Poznają zasady skutecznego zapobiegania chorobom narządu głosu.

Nauczyciele szkół wszystkich typów i poziomów edukacji.

• Anatomia i fizjologia narządu głosowego;
  • Prawidłowa postawa ciała i korekcja napięcia mięśniowego;
  • Przygotowanie głosu do pracy;
  • Prawidłowy tor oddechowy;
  • Miękkie nastawienie głosowe;
  • Umiejętność uczynniania rezonatorów;
  • Umiejętność operowania średnicą głosową;
  • Właściwa koordynacja oddechowo-fonacyjno-artykulacyjną.

10 godzin dydaktycznych

160,00 złotych

Osoba prowadząca:

logopeda, specjalistka z zakresu emisji głosu, terapeuta głosu w Zachodniopomorskim Centrum Słuchu i Mowy w Szczecinie, prowadzi rehabilitację zaburzeń głosu.

Agnieszka Żyszkiewicz