Awans zawodowy

Szkolenie jest przeznaczone dla nauczycieli realizujących lub kończących staż zawodowy związany z awansem zawodowym. Uczestnicy zostaną zapoznani z przepisami prawnymi dotyczącymi awansu zawodowego oraz uzyskają wsparcie w planowaniu, gromadzeniu dokumentacji oraz podsumowywaniu stażu. Otrzymają wzorcowe dokumenty i pomoc w ich wypełnianiu lub modyfikacji. Zostaną też przygotowani do procedur kończących staż. Podczas szkolenia zostaną przedstawione zagadnienia dotyczące wymagań kwalifikacyjnych wobec nauczycieli, możliwości awansu zawodowego i systemu doskonalenia nauczycieli w oparciu o obowiązujące przepisy prawa.

Nauczyciele szkół wszystkich typów i poziomów edukacji.

• Procedura awansu zawodowego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi;
  • Awans zawodowy na stopień:
    • nauczyciela kontraktowego;
    • nauczyciela mianowanego;
    • nauczyciela dyplomowanego;
  • Dokumentacja nauczyciela na poszczególne stopnie awansu zawodowego;
  • Rola i zadania dyrektora w awansie zawodowym nauczycieli;
  • Zmiany w prawie dotyczące awansu zawodowego;
  • Umiejętność stosowania i analizy przepisów prawa z zakresu wymagań kwalifikacyjnych w stosunku do nauczycieli i dyrektorów szkół i placówek;
  • Znajomość procedur awansu zawodowego nauczycieli;
  • Zapoznanie z systemem doskonalenia zawodowego nauczycieli.

12 godzin dydaktycznych, 3 dni w godzinach 16.00- 20.00

Prowadzący:

Ekspert w zakresie zarządzania i organizacji pracy szkoły oraz nadzoru pedagogicznego,  wieloletni dyrektor szkoły, twórca wielu innowacji i eksperymentów pedagogicznych.

Agnieszka Żyszkiewicz