Efektywna współpraca nauczyciel-rodzic

Termin: 28.11.2018

Kontakt między rodzicem, a nauczycielem często jest utrudniony. Rodzice oskarżają nauczycieli o to, że kontakt jest tylko pozorny i powierzchowny, zaś nauczyciele, że postawa rodziców jest roszczeniowa. Konflikt między nauczycielem, a rodzicem w efekcie negatywnie wpływa na ucznia/przedszkolaka. W czasie szkolenia nauczyciele dowiedzą się, jak budować dobre relacje z rodzicami, jak rozmawiać z nimi indywidualnie oraz jak unikać rutyny podczas spotkań z rodzicami czy wywiadówek.

Nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, psycholodzy oraz wszyscy pracownicy kulturalno – oświatowi.

• Relacyjne atrybuty nauczyciela – czyli sprawdzony przepis na „trudnego” rodzica.
  • Jak budować więzi z rodzicami – rola skutecznej komunikacji.
  • Bariery komunikacyjne pomiędzy rodzicami i nauczycielami – jak ich uniknąć?
  • Ukryte techniki wywierania wpływu na rodzica.
  • Przykłady warsztatowego dialogu z rodzicami.

5 godzin dydaktycznych w godz. 16:30-20:15

220,00 złotych