„RODO w oświacie – zmiany związane z wejściem w życie europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w przedszkolach, szkołach i uczelniach

Od 25 maja 2018 r. zaczną obowiązywać przepisy europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Podczas szkolenia omówione zostaną najważniejsze zmiany jakie przynosi nowe rozporządzenie w zakresie przetwarzania danych osobowych w placówkach oświatowych jak również konsekwencje niedostosowania się do nowych przepisów.

Szkolenie adresowane jest do osób osób reprezentujących placówki oświatowe, chcących nabyć wiedzę na temat najważniejszych zmian w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych, ogólnych zasad przetwarzania danych osobowych.

1. RODO jako rezultat przyjęcia nowej koncepcji ochrony danych osobowych
  2. Zasady przetwarzania danych w placówkach edukacyjnych
  3. Znaczenie zgody na przetwarzanie danych
  4. Prawa osoby, której dotyczą dane
    • prawo dostępu do danych
    • prawo do sprostowania i usunięcia danych
    • prawo do bycia zapomnianym i ograniczenia przetwarzania danych
    • prawo do przeniesienia danych
    • inne prawa
  5. Pojęcie i zakres obowiązków administratora i procesora – od przedszkola do uczelni
    • etap projektowania
    • etap przetwarzania danych
    • etap oceny skutków dla ochrony danych
  6. Pozycja i zadania inspektora ochrony danych w placówce edukacyjnej
  7. Transfer danych do przeszkoli, szkół i uczelni poza obszar Unii Europejskiej
  8. Środki ochrony prawnej danych

5 godzin dydaktycznych, w godzinach 16:30-20:15.

Prowadzący:

Prawnik, politolog, pracownik naukowy Uniwersytetu Szczecińskiego,  praktyk w zakresie tworzenia i administrowania bazami danych osobowych.

350,00 złotych