Plan daltoński jako innowacja pedagogiczna

Termin: 15.02.2019

Szkolenie jest przeznaczone zarówno dla dyrektorów placówek jak i dla nauczycieli chcących zbudować  nowatorskie podejście do najmłodszych uczniów. Program szkolenia pozwoli nauczycielom wprowadzić pedagogikę planu daltońskiego na swoich zajęciach.

Dzięki szkoleniu uczestnik pozna praktyczne rozwiązania, które w powiązaniu z merytoryczną podbudową wyjaśni wiele wątpliwości z jakimi spotyka się nauczyciel, podejmując się pracy według pedagogiki wywodzącej się z idei edukacyjnych Helen Parkhurst.

Osoby bezpośrednio współpracujące z dziećmi w żłobkach, przedszkolach, klubach dziecięcych, szkołach, świetlicach; wychowawcy, nauczyciele, psycholodzy, studenci psychologii, pedagodzy.

1. Przegląd narzędzi stymulujących twórczy rozwój dziecka w przedszkolu;
  2. Pedagogika planu daltońskiego;
  3. założenia i cel pedagogiki planu daltońskiego,
  4. rozwój pedagogiki daltońskiej w Polsce i możliwość jej zastosowania w przedszkolu,
  5. rola Instrukcji w pedagogice planu daltońskiego,
  6. Wpływ motywacji wewnętrznej na edukację dziecka;
  7. Konstruowanie zajęć wg planu daltońskiego z wykorzystaniem Inteligencji Wielorakiej Gardnera.

4 godzin dydaktycznych w godz. 16:30-19:30

WAŻNE INFORMACJE:

Podstawa prawna: Rozporządzenie ministra edukacji narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2017 poz. 1632)

Dział Szkoleń