Szkolenie okresowe dla osób zatrudnionych na stanowiskach robotniczych

Kategorie: BHP

Celem szkolenia jest aktualizacja i uzupełnienie wiedzy i umiejętności z zakresu bezpiecznego wykonywania pracy.

Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych i pokrewnych, do których na przykład należą pracownicy wykonujący czynności składające się na proces technologiczny lub świadczenie usług, wykonujący prace pomocnicze potrzebne do obsługi tych procesów albo prace mające charakter rzemiosła.

Istota bezpieczeństwa i higieny pracy. Odpowiedzialność za naruszenie przepisów lub zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Zagrożenia wypadkowe i zagrożenia dla zdrowia występujące w zakładzie pracy i podstawowe środki zapobiegawcze. Podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy związane z obsługą urządzeń technicznych. Porządek i czystość w miejscu pracy - ich wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo pracownika. Podstawowe zasady ochrony przeciwpożarowej oraz postępowania w razie pożaru. Postępowanie w razie wypadku, w tym organizacja i zasady udzielania pierwszej pomocy

8 h dydaktycznych

negocjowana w zależności od wielkości grupy szkoleniowej (minimalna wielkość grupy: 1 osoba).

Szkolenie przeprowadzane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Osoba prowadząca:

Specjalista ds. bezpieczeństwa i higieny pracy

Maciej Stachowski
tel. 506 806 848