Przedsiębiorczość nie taka straszna

Kategorie: Rozwój osobisty

Celem szkolenia jest uzyskanie niezbędnej wiedzy przydatnej do samodzielnego prowadzenia biznesu oraz wyznaczania i realizacji własnych celów. Cele zostaną osiągnięte głównie przez ćwiczenia i warsztaty praktyczne dotyczące konkretnych przykładów. Jak również przez wykłady poszerzające wiedzę uczestników.

Kurs kierowany jest do osób chcących podjąć pracę oraz do osób rozpoczynających własną działalność gospodarczą.

INTELIGENCJA FINANSOWA

W trakcie zajęć uczestnicy będą mieli okazję do doskonalenia tzw. „inteligencji finansowej”, czyli umiejętności obserwacji i znajdowania okazji do zarabiania pieniędzy tam, gdzie inni ludzie ich nie dostrzegają. Na ten rodzaj inteligencji składają się umiejętności zarządzania swoimi środkami finansowymi, a także psychologiczne aspekty osiągania sukcesu.

JAK ZOSTAĆ CZŁOWIEKIEM SUKCESU

Blok zajęć będzie dotyczył: „Jak zostać człowiekiem sukcesu? Proaktywność.” Dzięki temu uczestnicy będą mogli poznać, jakie są różnice w mentalności ludzi pracujących na etacie a przedsiębiorcami, podnieść swoją umiejętność koncentracji, komunikacji z potencjalnymi klientami oraz zarządzania swoim czasem. Ponadto dowiedzieli się jak istotne w osiągnięciu zamierzonych rezultatów są emocje, które odczuwają.

WŁASNY BIZNES- TYLKO PO CO?

Kolejny moduł zajęć będzie nosił tytuł: „Własny biznes – tylko po co?”. Dotyczyć on będzie edukacji finansowej. Aby zwiększyć swoją finansową inteligencję wykorzystana zostanie pomoc w postaci planszowej gry decyzyjnej o nazwie „Cashflow”. Gra odzwierciedla realia życia każdego człowieka pracującego na etacie. Celem rozgrywki jest wydostanie się z tak zwanego „wyścigu szczurów”, czyli z pułapki życia od wypłaty do wypłaty. Uczestnicy nauczą się więc obracania swoimi środkami finansowymi, aby zainwestowane w odpowiedni sposób same przynosiły dochód. Wygrana nie przychodzi jednak łatwo: graczy mogły spotkać trudne życiowe sytuacje np. zwolnienie z pracy.

SPORZĄDZANIE DOKUMENTACJI HANDLOWEJ

• Zamówienia
  • Reklamacje
  • Faktury/Rachunki
  • Oferty

18 h dydaktycznych. Zajęcia w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Podstawowa obsługa komputera i oprogramowania biurowego. Brak innych wymagań wstępnych.

Osoba prowadząca:

mgr Marta Drewniok – magister finansów i rachunkowości Uniwersytetu Szczecińskiego, specjalista w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych, kierownik ogólnopolskich projektów unijnych z zakresu przedsiębiorczości.

Patryk Wachnik - młody przedsiębiorca oraz trener. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, warsztatów oraz wystąpień publicznych. Twórca marki IMMAGINATION. Doświadczenie trenerskie zdobył między innymi w takich projektach jak: Edukacja Finansowa w szkole na zlecenie NBP, „Najlepszy w zawodzie”, „POL4ALL”.

Agnieszka Żyszkiewicz
Joanna Wachnik