Kurs przygotowawczy dla kandydatów na wychowawców wypoczynku

Kategorie: Kursy turystyczne

Celem kursu jest  zapoznanie uczestników z obowiązującymi przepisami dotyczącymi życia i zdrowia uczestników danej formy wypoczynku, zapoznanie z metodami pracy z grupą kolonijną oraz organizacją różnorodnych zajęć z dziećmi i młodzieżą, a także praktyczne i teoretyczne przygotowanie do planowania i organizowania zajęć programowych.

Ukończenie kursu daje uprawnienia do pełnienia obowiązków wychowawcy wypoczynku dzieci i młodzieży!

Na kurs zapraszamy młodzież, studentów, rodziców i pedagogów oraz inne osoby, które chciałyby sprawować opiekę nad dziećmi i młodzieżą podczas ich sezonowego wypoczynku na koloniach, półkoloniach, obozach, zimowiskach.

Program kursu:

• organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży, organizacja zajęć, obowiązki wychowawcy
  • wychowanie fizyczne i sport w placówce wypoczynku, gry, zabawy, nauka pływania itp.
  • turystyka i krajoznawstwo, organizacja wycieczek, gry terenowe
  • zajęcia kulturalno-oświatowe
  • zajęcia praktyczno-techniczne
  • bezpieczeństwo życia i zdrowia uczestników w placówce wypoczynku, pierwsza pomoc przedmedyczna
  • prace społeczno-użyteczne

36 godzin dydaktycznych

4VI-8VI i 11VI-12VI w godzinach 16.30- 20.15

Prowadzący:

Barbara Nowakowska

Tomasz  Nowakowski

Jerzy Ułasiuk

Elżbieta Zdunek

Wymagania wstępne: ukończone 18  lat, wykształcenie  średnie  (lub w  trakcie nauki), dobry  stan zdrowia potwierdzony  świadectwem lekarskim.

Kurs organizowany na podstawie zgody Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty zgodny z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia z 30 marca 2016 r. Dz. U. z 5.04.2016 r. poz 452.

Agnieszka Żyszkiewicz
Joanna Wachnik