Pierwsza pomoc przedmedyczna

Termin: 02.12.2017
Kategorie: Pierwsza pomoc

Celem szkolenia jest praktyczne przygotowanie do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych przypadkach.

Osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z niesieniem pierwszej pomocy, jak i dla osoby, które pragną odświeżyć, bądź uzupełnić posiadane już wiadomości w tym zakresie.

Postępowanie w miejscu zdarzenia; rozpoznanie stanów zagrożenia życia; prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (ćwiczenia praktyczne na fantomach); udzielanie pomocy przy zadławieniach, zranieniach, krwotokach, urazach kręgosłupa, złamaniach, zwichnięciach, zatruciach, porażeniach prądem elektrycznym; postępowanie w czasie wypadków komunikacyjnych; wykorzystanie apteczki i jej wyposażenia.

6 godzin dydaktycznych. Miejscie: ul. Broniewskiego 14, Szczecin

90 zł (studenci WSH TWP – 30 zł).

Zajęcia w nowoczesnych salach dydaktycznych odbywają się w Szczecinie.

Osoba prowadząca:

Dyplomowany ratownik medyczny z pedagogiczny przygotowaniem.

Anna Oleszak
tel. 91 44 80 021