Pierwsza pomoc przedmedyczna udzielana dorosłym i dziecom

Termin: 16.03.2019
Kategorie: Pierwsza pomoc

Celem kursu jest nabycie umiejętności udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu dorosłemu i dziecku w stanie zagrożenia życia i innych sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy.

Osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z niesieniem pierwszej pomocy, jak i dla osoby, które pragną odświeżyć, bądź uzupełnić posiadane już wiadomości w tym zakresie.

Rodzice małych dzieci, opiekunowie nie posiadającym wykształcenia medycznego, personel żłobków, przedszkoli, szkół, klubów dziecięcych..

Postępowanie w miejscu zdarzenia; rozpoznanie stanów zagrożenia życia; prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (ćwiczenia praktyczne na fantomach); udzielanie pomocy przy zadławieniach, zranieniach, krwotokach, urazach kręgosłupa, złamaniach, zwichnięciach, zatruciach, porażeniach prądem elektrycznym; postępowanie w czasie wypadków komunikacyjnych; wykorzystanie apteczki i jej wyposażenia.

Podstawowe zabiegi resuscytacyjne u dzieci (teoria i zajęcia praktyczne na fantomie) oraz stany nagłe w pediatrii- rozpoznanie i algorytmy postępowania (ukąszenia, oparzenia, ciało obce w oku lub uchu, zatrucia substancjami niebezpiecznymi).

6 godzin dydaktycznych.

90 zł (studenci WSH TWP – 30 zł).

Zajęcia odbywają się w budynku WSH ul. Broniewskiego 14, Zajęcia rozpoczynają się o godz. 9:00

Zajęcia w nowoczesnych salach dydaktycznych odbywają się w Szczecinie.

Osoba prowadząca:

Dyplomowany ratownik medyczny z pedagogiczny przygotowaniem.

Maciej Stachowski
tel. 91 44 80 021