Kierownik wycieczek szkolnych w teorii i praktyce

Termin: 14.10.2017

Kurs wyposaży w informacje dotyczące pracy na stanowisku kierownika wycieczek szkolnych. Uczestnik nabędzie umiejętności związane z wypełnianiem dokumentacji wycieczki przez kierownika wycieczek szkolnych. Kursant otrzyma informacje dotyczące najważniejszych zagadnień teoretycznych dotyczących organizowania wycieczek szkolnych.  Na szkoleniu przekazane zostaną wiadomości krajoznawcze dotyczące Województwa Zachodniopomorskiego i Szczecina oraz poznana, w jaki sposób można wykorzystywać animację czasu wolnego podczas wycieczek szkolnych.

Nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, animatorzy, pracownicy kulturalno – oświatowi, opiekunowie, organizatorzy wycieczek szkolnych.

• Wybrane zagadnienia teoretyczne dotyczące organizowania wycieczek szkolnych
  • Metodyka warsztatu pracy kierownika wycieczek szkolnych
  • Wiadomości krajoznawcze dotyczące Województwa Zachodniopomorskiego i Szczecina
  • Wykorzystanie animacji czasu wolnego podczas wycieczek szkolnych

8 godzin dydaktycznych

Prowadzący:

Julia Podwysocka

Podstawa prawna:

• rozporządzenie ministra edukacji narodowej i sportu z dnia 8 listopada 2001 r. W sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki
  • rozporządzenie ministra edukacji narodowej z dnia 28 sierpnia 2014r. Zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki.

Agnieszka Żyszkiewicz
Joanna Wachnik