Jak pomóc uczniom w efektywnej nauce?

Termin: 13.03.2019
Wyświetleń: 1991

Sprawdzian, klasówka, matura, egzaminy językowe, egzamin na prawo jazdy, obrona pracy licencjackiej, magisterskiej czy dyplomowej, testy i egzaminy w pracy itd. Współcześnie nauka jest procesem permanentnym. Zatem w jaki sposób uczyć się, by się nauczyć? Jak nauczyć uczniów efektywnego uczenia się? Na szkolenie zapraszamy wszystkich, którzy chcą wspomóc uczniów w zdobyciu tej niezwykłej umiejętności, która przyda im się na każdym etapie ich życia.

Nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, psycholodzy oraz wszyscy pracownicy kulturalno – oświatowi.

1. Różne rodzaje motywacji – po co się uczymy?
  2. Funkcjonowanie ludzkiego umysłu - pamięć i jej prawa.
  3. Preferencje zmysłowe a uczenie się.
  4. Blokady i przeszkody w skutecznej nauce.
  5. Techniki skutecznie wspomagające naukę każdego materiału, adekwatne do różnych stylów uczenia się.

4 godzin dydaktycznych w godz. 16:30-19:30

WAŻNE INFORMACJE:

Podstawa prawna: Rozporządzenie ministra edukacji narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2017 poz. 1632)

Dział Szkoleń