Budowanie zespołu i rozwijanie jego potencjału

Termin: 01.03.2019

Praca zespołowa ma podstawowe znaczenie w kierowaniu projektami, rozpoczynaniu nowych przedsięwzięć, czy podejmowaniu kluczowych decyzji. Efektywny zespół działa sprawnie nawet w niestandardowych sytuacjach, potrafi osiągać cele i unikać zagrożeń. Jest zmotywowany i potrafi podchodzić do spraw z humorem i zdrowym dystansem. Zachęcamy Cię do rozwinięcia razem nami Twoich umiejętności w zakresie skutecznego budowania zespołu i doskonalenia oddziaływań motywacyjnych w zespole, które z całą pewnością poprawią sposób komunikacji miedzy Tobą a innymi członkami zespołu.

ADRESACI

Szkolenie skierowane jest do kadry zarządzającej, menedżerów wyższego i średniego szczebla, właścicieli firm, liderów zespołów, menadżerów projektów, koordynatorów oraz wszystkich osób, którym zależy na efektywnej współpracy i rozwijaniu własnego potencjału.

TEMATYKA

MODUŁ 1

1. Etapy budowania zespołu:
    • formowanie zespołu
    • rozwiązywanie trudności i konfliktów
    • współpraca
    • rozwiązanie zespołu

MODUŁ 2

1. Model ról zespołowych:
    • znaczenie podobieństw i różnic między pracownikami
  2. Skuteczna komunikacja w organizacji:
    • komunikacja werbalna i niewerbalna – znaczenie i konsekwencje w życiu zawodowym
    • dlaczego każdy z nas widzi, coś innego – subiektywna mapa rzeczywistości jako wyznacznik funkcjonowania w firmie

MODUŁ 3

1. Bariery komunikacyjne utrudniające porozumienie.
  2. Konstruktywna informacja zwrotna – narzędzie do budowania zaangażowania pracowników.

5 godzin dydaktycznych w godz. 16:30-20:15

WAŻNE INFORMACJE:

Podstawa prawna: Rozporządzenie ministra edukacji narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2017 poz. 1632)

Dział Szkoleń