Mistrz autoprezentacji

Termin: Od 20.02.2018 do 22.02.2018
Kategorie: Rozwój osobisty

Celem szkolenia jest przełamanie bariery wystąpień publicznych. Zostanie on osiągnięty głównie przez ćwiczenia i warsztaty praktyczne dotyczące konkretnych przykładów

Kurs kierowany jest do osób chcących swobodnie występować przed szerszą publicznością, panować nad stresem, oraz jak wychodzić z trudnych sytuacji.

ŁAMIEMY SCHEMATY!

Na samym początku warsztatu skupimy się na przełamaniu dotychczasowych schematów dotyczących autoprezentacji uczestników. Wcielimy się w różne role, zaczniemy improwizować. Celem tego etapu szkolenia jest zburzenie przyzwyczajeń i ukazanie nowej perspektywy.

FERRARI CZY FIAT, CZYLI SELFBRANDING

Postrzeganie siebie jako własnej marki jest niezwykle istotne w życiu. Może być kluczem do sukcesu lub gwoździem u trumny - dlatego tak istotne jest świadome budowanie wizerunku i zachowań z nim związanych.

CIAŁO MOWĄ - MOWA CIAŁA

Na tym etapie skupimy się na kilku kwestiach związanych z mową ciała. Takich jak postawa, gestykulacja czy ubiór. Przeanalizujemy błędy naszych uczestników, oraz uwydatnimy atuty. Przećwiczymy zachowania wzbudzające zaufanie i pewność oraz zniwelujemy sztuczność w mowie niewerbalnej. Ćwiczenia na tym etapie wspomagać będziemy analizami behawioralnymi największych przywódców politycznych na świecie.

SZERMIERKA SŁOWNA

Na kolejnym etapie szkolenia skupimy się na słowach i ich mocy. Przećwiczymy odpowiedni dobór określeń, budowania emocjonalnego przekazu. W tym punkcie przyjrzymy się kilku technikom z zakresu NLP (neuro-lingwistycznego programowania). Uczestnicy będą mieli okazje przeanalizować swoje głosy oraz ich tonacje. W tym punkcie przećwiczymy również używanie mikrofonu.

WDECH I WYDECH, CZYLI FIZJOLOGIA PODCZAS WYSTĄPIEŃ

Przećwiczymy zachowania, które w znacznym stopniu niwelują negatywny wpływ tremy. Nauczymy się wykorzystywać stres tak, aby był sprzymierzeńcem a nie wrogiem. Skupimy się na reakcjach ciała, oddechu i samym postrzeganiu sytuacji.

TA SCENA JEST ZA MAŁA NA ANS DWÓCH-CZYLI LIDERSTWO AUTOPREZENTACJI

Częstym błędem podczas wszelkich wystąpień jest pozwolenie publice na zbyt wiele. W tym punkcie skupimy się na tym jak kreować pozycję lidera, oraz jak budować kontakt z publiką.

W OGNIU PYTAŃ- JAK REAGOWAĆ SZYBKO, ALE Z GŁOWĄ

W tym punkcie poddamy uczestników poważnej próbie. Będą musieli poradzić sobie z ogniem pytań, niekiedy bardzo trudnych lub specyficznych. Przećwiczymy uniwersalne schematy na wyjście z twarzą, które w trudnych sytuacjach mogą okazać się bezcenne.

JAK SILNY JEST TWÓJ PRZEKAZ?

Jest to punkt podsumowujący wszystkie nabyte przez uczestników umiejętności. Poddadzą swoje racje i umiejętności na feedback ze strony reszty uczestników. Co ostatecznie ukaże ich silne strony oraz elementy do wyćwiczenia.

CO JESZCZE MOGĘ DLA WAS ZROBIĆ?

Na sam koniec podsumujemy wiedzę zdobytą przez uczestników oraz przećwiczymy narzędzia, które można doskonalić samemu w domowym zaciszu.

10 h dydaktycznych. Zajęcia w tygodniu, w godzinach popołudniowych, 2x5h w dniach 20.II i 22.II

Agnieszka Żyszkiewicz
Joanna Wachnik