Microsoft Excel (arkusze kalkulacyjne)

Kategorie: Kursy komputerowe

OPIS:

Przekazanie niezbędnej wiedzy do wykorzystania arkusza kalkulacyjnego (Microsoft Excel) w przygotowywaniu zestawień liczbowych, wykonywania na nich obliczeń oraz przedstawianie wyników w postaci wykresów. Swobodne korzystanie z wbudowanych funkcji matematycznych, statystycznych, itp. oraz tworzenie formuł ma pozwolić słuchaczom na opracowywanie różnorodnych prognoz, sprawozdań i raportów finansowych, itp.

Szkolenie przygotowuje do egzaminu ECDL moduł B4.

Kurs przeznaczony dla osób wykorzystujących w swojej pracy komputer, które chcą nauczyć się od podstaw obsługi i efektywnego wykorzystywania programu MS Excel w pracy lub w domu.

1. Użycie aplikacji (praca z arkuszami kalkulacyjnymi, udoskonalanie jakości i wydajności pracy)
  2. Tworzenie dokumentu (wprowadzanie, zaznaczanie danych, edycja, sortowanie, kopiowanie, przesuwanie, usuwanie)
  3. Zarządzanie arkuszami (wiersze i kolumny, arkusze)
  4. Reguły i funkcje (reguły arytmetyczne, funkcje)
  5. Formatowanie (liczby/daty, zawartości komórek, formatowanie tabeli)
  6. Wykresy (tworzenie wykresów, edycja wykresów)
  7. Formatowanie arkusza (ustawienia, sprawdzanie i drukowanie)

16 godzin dydaktycznych, 4x4h w dniach 26.02, 02.03, 04.03, 09.03.2020, w godz. 16.30-19.30

WAŻNE INFORMACJE:

Od uczestnika wymagana jest podstawowa obsługa komputera, zwłaszcza sprawne posługiwanie się myszą i klawiaturą.

Zajęcia odbywają się w laboratorium komputerowym.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2019 poz. 652)

Dział Szkoleń