Adobe InDesign

Termin: Od 07.04.2020 do 21.04.2020
Wysłany przez TWP Szczecin
Kategorie: Kursy komputerowe
Wyświetleń: 2879

OPIS:

Praktyczne szkolenie z użytkowania najpopularniejszego program do projektowania i składu publikacji. Celem szkolenia jest nabycie umiejętności samodzielnego projektowania układu graficznego oraz składu komputerowego elementów tekstowych i graficznych wielostronicowego czasopisma prasowego. Poznacie Państwo zasady korzystania z oprogramowania InDesign oraz narzędzi pozwalających na redakcję dokumentów prasowych. Ponadto zostaną omówione podstawowe pojęcia typograficzno-poligraficzne. Zapoznacie się Państwo również z zasadami prawidłowego formatowania tekstu, stosowania znaków drukarskich, korektorskich, podstawowych krojów, klasyfikacji i kontrastowania pisma, zasad stosowania odstępów, stopni pisma oraz rodzaju i grubości czcionek. Nabędziecie Państwo umiejętności samodzielnego składu komputerowego elementów tekstowych i graficznych wielostronicowego czasopisma prasowego w oparciu o zasady dobrego składu i łamania tekstu zgodnie z zasadami języka polskiego.

ADRESACI: 

Dla osób potrzebujących nauczyć się pełnej obsługi programu, chcących składać publikacje, poprawnie łamać tekst, umieszczać ilustracje czy tabele. Dla osób chcących podjąć prace w wydawnictwie, redakcji czy drukarni.

TEMATYKA:

  1. Interfejs oraz narzędzia programu Adobe InDesign
  2. Pojęcia typograficzno-poligraficzne
  3. Typografia i prawidłowe rozmieszczanie treści i grafiki
  4. Prawidłowy skład tekstu
  5. Zarządzanie kolorem
  6. Generowanie pracy do pliku PDF oraz ustawień znaków drukarskich
  7. Samodzielny skład komputerowy czasopisma prasowego

CENA: 

340 zł

CZAS TRWANIA:

20 godzin dydaktycznych, w trybie popołudniowym w dni robocze: 07,14,16,21 kwiecień, we wtorki i czwartki w godz.  16:45-20:30, 4x5h dydaktycznych

WAŻNE INFORMACJE:

Od uczestnika wymagana jest podstawowa obsługa komputera, zwłaszcza sprawne posługiwanie się myszą i klawiaturą. Poprawne rozróżnianie kolorów.

Zajęcia odbywają się w laboratorium komputerowym.

Podstawa prawna: Rozporządzenie ministra edukacji narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. 2019 poz. 652)

ZAPISY:

Dział Szkoleń
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
91 44 80 021, 91 44 89 105

Zarejestruj się