Kurs opiekuna osób starszych

Termin: Od 10.02.2018 do 24.02.2018

Kurs opiekuna osób starszych skierowany jest do osób, które pragną podjąć zatrudnienie w charakterze opiekuna w placówkach całodobowej opieki (dom Seniora), w placówkach opieki dziennej, w firmach zapewniających usługi opiekuńcze oraz dla osób zdecydowanych podjąć pracę opiekuna osoby starszej w kraju lub za granicą.
Kurs zapewnia w pełni profesjonalne przygotowanie do tej pracy, zarówno poprzez dostarczenie wiedzy teoretycznej jak i praktycznej. Kurs kończy się wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu na drukach Ministerstwa Edukacji Narodowej zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych. Wydajemy zaświadczenia w 3 językach: polskim, niemieckim i angielskim bez dodatkowych opłat za tłumaczenie.
Kurs trwa 40 godz. dydaktycznych i 50 godz. zajęć praktycznych. Zajęcia praktyczne odbywają się w Domu Seniora w terminach ustalonych przez opiekuna praktyk. Dodatkowo można opcjonalnie rozszerzyć szkolenie o kurs językowy, język niemiecki lub angielski do wyboru.

Osoby które wiążą swoją przyszłość z zawodowym i profesjonalnym świadczeniem usług opiekuńczych w Polsce czy za granicami naszego kraju

1. Rola i zadania opiekuna osoby starszej, formy opieki
  2. Pielęgnacja i higiena osoby starszej
  3. Choroby wieku podeszłego, obserwacja chorego, pomiar parametrów- 2 godz.
  4. Choroby wieku podeszłego, obserwacja chorego, pomiar parametrów- 4 godz.
  5. Pierwsza pomoc przedmedyczna- 2 godz./w
  6. Pierwsza pomoc przedmedyczna- 2 godz./ć
  7. Komunikacja z podopiecznymi i ich rodzinami- 2 godz.
  8. Komunikacja z podopiecznymi i ich rodzinami – 4 godz.
  9. Organizacja czasu wolnego podopiecznego- 1 godz.
  10. Organizacja czasu wolnego podopiecznego- 2 godz.
  11. Zasady żywienia osób starszych- 2 godz.
  12. Opieka nad umierającym.- 2 godz.
  13. Zawód opiekuna/etyka zawodowa- 1 godz.
  14. Publiczna służba zdrowia oraz system opieki społecznej- 2 godz.
  15. Ustalanie warunków pracy, rodzaj zatrudnienia- 2 godz.
  16. Podsumowanie zajęć- opiekun osoby starszej zawód z przyszłością

850 zł - możliwa płatność w ratach

zajęcia teoretyczno praktyczne: 40 godzin dydaktycznych
praktyka zawodowa 50 godzin

Podczas zajęć teoretycznych zapraszamy przedstawicieli instytucji opiekuńczych, agencji zatrudnienia na prezentacje ofert pracy w zawodzie opiekuna.

Prowadzący:

Małgorzata Śmigielska-Matulaniec